ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6082414
*
nr 608 2414
Spegel
trä, höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 18:41:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 12:36:44
1
300 kr
30/10 20:46:18
2
350 kr
1/11 11:46:26
3
400 kr
1/11 18:09:06
2
550 kr
2/11 15:40:28
4
Vinnande bud
2/11 17:21:32
3
650 kr
2/11 17:22:48
3
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 608 2414
Spegel
trä, höjd: 110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 12:36:44 | 1 | 300 kr |
30/10 20:46:18 | 2 | 350 kr |
1/11 11:46:26 | 3 | 400 kr |
1/11 18:09:06 | 2 | 550 kr |
2/11 15:40:28 | 4 | Vinnande bud |
2/11 17:21:32 | 3 | 650 kr |
2/11 17:22:48 | 3 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53